Aleksandra Janus

mgr fizjoterapii

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ponadto ukończyłam studia licencjackie na kierunku zdrowie publiczne, specjalność zarządzanie w opiece zdrowotnej.

Doświadczenie zdobywałam przede wszystkim w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Poznaniu na oddziałach E0, E02, IID, IIE, Oddziale Dziennego Pobytu. Ponadto pracowałam w Centrum Zdrowia i Relaksu Verano w Kołobrzegu oraz w sanatorium Interferie Argentyt w Dąbkach.

Od 2014 prowadzę działalność gospodarczą pracując z pacjentami „ortopedycznymi” w ich domach, najczęściej po zabiegach endoprotezoplastyki, ale także po złamaniach, prowadząc profilaktykę osteoporozy, ćwicząc w celu poprawy ich mobilności i utrzymując ich dobrą kondycję.

Najważniejsze w mojej pracy, oprócz profesjonalnego i całościowego podejścia do pacjenta, jest życzliwość, kontakt i dobra atmosfera terapii. Szczęśliwy i zmotywowany pacjent = zdrowy pacjent :).

Oprócz działalności fizjoterapeutycznej prowadzę szkołę pływania, biegam, śpiewam w chórze, staram się żyć pełnią życia.